Published On: 25 Janar, 2016

Cana shfajëson veten për autogolin e dytë

Me autogolin e shënuar në minutën e 91-të, mbrojtësi i hoqi mundësinë Nantës që të fitonte derbin përballë Bordosë.

Për Lorik Canën ishte autogoli i dytë i shënuar në karrierë, pas atij të 6 prillit 2008 në ndeshjen Lion-Marsejë. Në përfundim të saj, mbrojtësi ia ka faturuar barazimin fatit. “Ne nuk jemi të imunizuar përballë goditjeve të fatit. Që në momentin që jam futur në fushë, jam munduar që të bëj një ndeshje sa më të mirë”, u shpreh fillimisht Cana në zonën miks pas përfundimit të takimit.

Më tej, ai ka shtuar rreth paraqitjes së të gjithë skuadrës së tij në lidhje me qarkullimin e topit dhe me administrimin e avantazhit në minutat e fundit të takimit. Sipas Canës, ekipi u fut në presion shumë të madh në minutat e fundit, sidomos pas golit të parë të shënuar nga Bordo. “Unë jam munduar që t’i fitoj të gjithë duelet e mia gjatë atyre minutave.

Mirëpo, në momentet që ne kishim topin në zotërim, skuadra nuk kishte harmoninë dhe qetësinë e duhur, në mënyrë që ta administronte lojën dhe që ne të merrnim maksimumin e ndeshjes që e kishim arritur deri në ato momente”, ka deklaruar Lorik Cana. Trajneri Der Zakarian kishte vendosur që Cana të niste takimin nga stoli, për shkak se vinte pas 120 minutave të zhvilluara në ndeshjen e mesjavës në Kupën e Francës kundër Mantiosit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...