Published On: 20 Janar, 2016

Caktohet data e gjykimit të Messit

  • Gjykimi i Lionel Messit për shmangie të taksave do të mbahet tre ditë pas finales së Ligës së Kampionëve.

Finalja e garës evropiane do të mbahet më 28 maj në Milano, derisa Messi dhe babai i tij, Jorge, janë urdhëruar që të paraqiten në gjykatë mes 31 majit dhe 3 qershorit.

Ata janë të akuzuar për shmangie të tatimit prej 4.1 milionë eurove nga viti 2007 deri më 2009.
Jorge Messi është i akuzuari kryesor për aktivitetet e paligjshme. Në rast se shpallet fajtor, ai do të dënohet me 18 muaj burgim, por autoritetet kanë thënë se ylli i Barcelonës dinte aq sa të përfshihej në këtë rast.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...