Published On: 12 Prill, 2016

Çaji që duhet të pini sipas grupit të gjakut

Grupi 0

Acidet e stomakut shpesh shqetësojnë njerëzit me këtë tip gjaku. Është e rekomanduar që ju të pini çaj xhenxhefili dhe çaj jeshil.

Grupi i gjakut A

Njerëzit me këtë grup gjaku janë shumë analitike dhe emocional. Ata janë të prirur për gjendje stresante. Do t’ju bënte mirë çaji i jaseminit, i trumzës dhe çaji jeshil.

Grupi i gjakut B

Të gjithë ju me këtë lloj gjaku keni një metabolizëm të ngadaltë. Kjo ju bën të prirur ndaj sëmundjeve kronike. Këshilla për ju është të pini çaj mali dhe çaj limoni.

Grupi i gjakut AB

Ju duhet të përqëndroheni më shumë në lloje të veçanta të çajit të gjelbër e nenexhikut. Një zgjedhje ideale është një përzierje e nenexhik dhe çajit jeshil.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...