Published On: 31 Janar, 2016

Çaji jeshil parandalon kancerin?

Çaji jeshil përmban një sasi të konsiderueshme antoksidësh të ndryshëm, e për rrjedhojë konsiderohet një kurë natyrale për shëndetin.

Është vërtetuar se çaji jeshil dhe EGCG që gjendet te ai, rregullon dhe stopon zhvillimin e kancerit duke vrarë qelizat që zhvillojnë kancerin.

Pirja e vetëm dy gotave në ditë të këtij çaji jeshil zvogëlon rrezikun e kancerit të mushkërive me 18%.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...