Published On: 28 Mars, 2016

Çaj për gjumë me banane, ja si ta pergatisni

Gjumi i mirë është thelbësor për funksionimin e duhur të të gjithë trupit, si dhe për mirëqenien dhe shëndetin tonë të përgjithshëm.

Pagjumësia është një fenomen që mund të dërgojë në probleme të ndryshme të shëndetit, si kanceri, obeziteti, dhe diabeti. Modelet e parregullta të gjumit ose pagjumësia mund të çojnë në pasoja të tmerrshme për shëndetin. Ja një recetë natyrale që mund t’ju vijë në ndihmë në raste të tilla.

Për të përgatitur një çaj të tillë është e rëndësishme që të keni një banane (organike) pak kanellë 1 tenxhere të vogël me ujë.

Përgatitja e këtij ilaçi është shumë e lehtë dhe e shpejtë. Ajo çfarë duhet të bëni është të prisni skajet e bananes dhe të vendosni bananen në një tenxhere me ujë të valë.

Lereni atë në vlim për rreth 10 minuta dhe pastaj derdhni lëngun në një gotë e madhe (të filtruar).

Spërkatni pak kanellë mbi të. Pini këtë çaj të shijshëm natyral një orë para se të shkoni për të fjetur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...