Published On: 2 Tetor, 2016

Çaçiç ka frikë nga Kosova, janë si Kroacia

Ante Çaçiç ka thënë se duhet të kenë kujdes nga Kosova, pasi ia kujton Kroacinë e para 25 viteve

Përzgjedhësi i Kroacisë, Ante Çaçiç, në një intervistë për Zërin ka thënë se Kosova mund të shënojë sukses të madh, siç kishin bërë kroatët 25 vite më parë.

Ai ka kërkuar nga futbollistët e tij që të kenë kujdes nga skuadra e Kosovës.

“Duhet të kemi kujdes nga Kosova. 25 vjet më parë, Kroacia ishte përplot me entuziazëm dhe dëshirë e cila e udhëhoqi ekipin drejt sukseseve të mëdha. Andaj, ky ekip i Kosovës i ka të njëjtat elemente që në futboll janë shumë të rëndësishme për të arritur sukses”, deklaroi Çaçiç.

Ndeshja ndemjet Kosovës dhe Kroacisë do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi në Shkodër, më 6 tetor, në duelin e xhiros së dytë në Grupin I. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...