Published On: 16 Qershor, 2016

Bylbyl Sokoli: Kjo Shqipëri është dinjitoze. Këto tri skuadra do ta fitojnë Kampionatin!

Ish trajneri i shumë skuadrave shqiptare, profesori Bylbyl Sokoli ka dhënë një intervistë për portalin Gazetablic.com. Sokoli ka thënë që Shqipëria do ta këtë shumë problem të kualifikohet. Sipas tij, Granit Xhaka i ka të gjitha presdizpozitat për tu shpallur
lojtari më i mirë në këtë kampionat.

Gazeta Blic: Duke e parë përformanën e Shqiperisë, a mendoni që kombëtarja i ka gjasat ta kalojë grupin?

Bylbyl Sokoli: Shqipëria për shkak të pervojës e ka veshtirë të kualifikohët në pjesën e epërme por, deri tani ka pasur një prezentim dinjitoz.

Gazeta Blic: Cilën nga kombëtarët e mëdha e shihni si favorite për ta rrëmbyer trofeun?

Bylbyl Sokoli: Favoritët per ta fituar kampionatin janë Gjermanija, Spanja dhe Italia.

Gazeta Blic: Cila kombëtare mendoni që mund të jetë befasia e Kampionatit?

Bylbyl Sokoli: Befasitë e kampionatit mund të jenë Hungaria dhe Polonia .

Gazeta Blic: Cili lojtarë shqiptarë mendoni që do të bien në sy më shumë në EURO 2016?

Bylbyl Sokoli: Shkodran Mustafi edhe Granit Xhaka.

Gazeta Blic: Cili lojtarë mendoni që do të shpallët MVP?

Bylbyl Sokoli: Është herët të flitët për lojtarin më të mirë të kampionatit, por kam shpresë që ky të jetë Granit Xhaka ose Xherdan Shaqiri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...