Published On: 9 Gusht, 2016

Buzzfeed: Duhet t’i vizitoni këto 33 bukuri mahnitëse të Shqipërisë! (Foto)

Uebsajti i njohur buzzfeed.com, ka publikuar një shkrim kushtuar Shqipërisë, me titull “Disa vende të Bukura dhe të pabesueshme që duhen Vizituar në Shqipëri”.

Në kolazhin prej 33 fotosh shfaqen perlat e rralla, që nga Kanionet e Osumit, e deri te Lugina e Valbonës, duke kaluar nga plazhet e virgjëra të Lukovës, qytetet historike të Gjirokastrës e Beratit, Liqeni Artificial i Tiranës, Apollonia, e kështu me radhë.

Shqipëria në Gadishullin e Ballkanit në Evropën Jug-Lindore, është një vend i vogël me brigje në detin Adriatik dhe Jon, si dhe në brendësi i përshkuar nga Alpet Shqiptare. Përgjatë bregut të saj jugor, Riviera shqiptare njihet për fshatrat e saj tradicionale mesdhetare, resortet turistike dhe jetën e natës vibruese.

LEXO:  Reshje shiu edhe në Shqipëri

Me historinë e saj që prej lashtësisë, Shqipëria është gjithashtu e pasur me kështjella dhe sajte arkeologjike, shkruan ndër të tjera buzzfeed.

buzzal01

buzzal02

buzzal03

buzzal04

buzzal05

buzzal06

buzzal07

buzzal08

buzzal10

buzzal11

buzzal12

buzzal13

buzzal14

buzzal15

buzzal16

buzzal17

buzzal18

buzzal19

buzzal20

buzzal21

buzzal22

buzzal23

buzzal24

buzzal25

buzzal26

buzzal27

buzzal28

buzzal29

buzzal30

buzzal31

buzzal32

buzzal34

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...