Published On: 13 Tetor, 2016

Buzhala-Ramës : S’ke lidhje ti me Kosovën, merru me hashashin dhe plehrat e tu

 

Gazetari nga Kosova, Berat Buzhala ka reaguar përmes një statusi në Facebook lidhur me vizitën e kryeministrit Edi Rama në Beograd, për takimin me kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç. Gazetari i ka kërkuar Ramës të mos flasë në emër të Kosovës gjatë takimin, por të shohë gjendjen e vendit të tij.

Buzhala kujton takimin që Fatos Nano ka pasur në Kretë me Millosheviçin dhe nga ku doli me deklaratën “Kryeqyteti i shqiptarëve të Kosovës është Beogradi”.

Ja çfarë shkruan ai:

Kryeministri Rama paska fluturu për në Beograd, për me u taku me Vuçiçin. Në shkrim po thuhet që kanë me diskutu për “raportet shqiptaro – serbe”. Amani të koftë mos fol në emër temin, nëse ka mundësi.

Edhe një socialist tjetër, para teje, Nano, e pat taku Millosheviçin në Kretë, në vitin 1997, për me diskutu për raportet shqiptaro – serbe. Pas takimit tha, atëbotë: Kryeqyteti i shqiptarëve të Kosovës është Beogradi.

Rri bre Edi. Nuk e njeh Kosovën ti. Lidhje nuk ki me Kosovën ti. Pse po don me e bo çorap krejt punën. Merru me kanabis. Me plehra. Nuk kemi nevojë për avokat në këtë fazë. E posaçërisht jo për një avokat që i thotë Aleksandër Vuçiçit ‘mik’.

buzhalastatusi

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhelil Cibaku thotë:

    Vetem nje Pro Serb, Antishqiptar dhe Antikosovar mund te shqetesohet per kerkesen e Edi Rames ne mes te Beogradit per njohjen sa me pare te Shtetit te Kosoves nga Serbise, per kerkesen per te mos ndehyre per Minieren e Trepces, pasi apo eshte e Kosoves. Ju qe jeni trim shkoni dhe thuajuani keto Serbise? Me e pakta them qe Ju Buzhala nuk jeni gazetar i mirefillte dhe nuk merni vesh nga Politika. Keqardhje per Politikanet e Kosoves (Hoxhaj etj) qe kane kete mendim.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...