Published On: 3 Mars, 2016

Buxhovi i del në mbrojtje Mustafës, kërkon dorëheqjet e Qunit, Salihajt…(Video)

 • Jusuf Buxhovi thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë mirë që ka respektuar marrëveshjen e me PDK’në për zgjedhjen e Hashim Thaçit si president. Thotë se duhet krijuar kultura e respektimit të marrëveshjeve dhe se ata që nuk pajtohen me veprimet e shumicën në parti, duhet të dorëhiqen.

“LDK ka bërë mirë që e ka respektu marrëveshjen dhe do të duhej edhe me rastin e zgjedhjes së Kryeministrit Mustafa, PDK ka qenë e drejtë, e sinqertë, ka qenë e sjellshme dhe unë kujtoj se në këtë drejtim duhet këtë kulturë duhet ta kultivojmë edhe më tutje  Marrëveshjet duhet të zbatohen, nuk munden tash kujt t’i teket të thotë, se, kjo marrëveshje s’po më pëlqen. Nëse dikujt si ka pëlqy është dashur ose në Këshill Qendror të japë dorëheqje ose kur është zgjedh deputet të largohet”, tha Buxhovi në emisionin ‘Monitor’ të RTK’së.

 

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. prototyp thotë:

  Asnje deputet nuk eshte zgjedhur nga populli qe te kete “martese” me PDK.Kush e done kate mund te bejne “martesa” private. Ndosha jeni nje “sahanlepires” dhe pret ndonje “kocke” nga PDK-ja apo ndoshta keni “trurin” te shperlare nga koha e LKJ-se e nese asnjeren prej ketyre ateher shko ne PS.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(1)
 2. Shqiptari thotë:

  E sa e respektoi I.Mustafa marrëveshjen me AAK-në dhe NISMAN-n. Po flisni me dy kute. Në një anë po thuani se marrëveshjet duhet të respektohen, e në anën tjetër po harroni se mu ai i ka shkelur marrëveshjet me të tjerët. Pse nuk flisni për këtë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(1)
 3. muhamet thotë:

  He more buxhov jazik te qoft ku sjeni tuj dit as qa jeni tu fol mjer Rugova me kan ka punu e kan e kalan mbrapa po ata sjan qe rrespektojn marrveshje si ja benen Dacit ,FAtmir sejdiut ,Pacolli ne momentin e par qe ju vjen mundesi dhe si shkon per shtati pdk ka mi tradhu prap

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...