Published On: 27 Mars, 2016

Buxheti për Gjykatën Speciale caktohet deri në Qershor

Deri në fund të muajit qershor, Bashkimi Evropian pritet që të caktojë buxhetit vjetor në mbështetje të Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar.

Shtetet anëtare të BE-së janë duke zhvilluar bisedime vazhdimisht në lidhje me mënyrën e financimit, por edhe për mjetet që do të dedikohen për funksionalizimin e gjykatës që do të hetoj krimet e luftës së fundit në Kosovë, të kryera nga ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Këtë e kanë konfirmuar për Tribuna Channel, nga zyra e Bashkimit Evropian në Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...