Published On: 7 Shtator, 2016

Buxheti humb miliarda

Ekonomia e zezë e dëmton rëndë Republikën.

Lideri i Aleanca Kosovare e Biznesit, Agim Shahini, tha për “Kosova Sot” se armiku më i madh i rritjes së buxheti janë evazioni fiskal dhe kontrabanda.

 Shahini, thotë se nuk ka asnjë fije dyshimi se në veriun e Kosovës me të madhe po vazhdojnë që të futen mallra nga Serbia në Kosovë nëpër rrugët alternative, transmeton gazetablic.com

Ndonëse ka shumë fusha ku Qeveritë e pasluftës dhe Qeveria aktuale kanë dështuar në mbledhjen e buxhetit të vendit, janë disa sish që po dallohen së tepërmi për të keq dhe ato janë evazioni fiskal, kontrabanda dhe në veçanti dështimet më të mëdha arrijnë nga bizneset e lidhura ngushtë me krerët e institucioneve, të partive politike dhe të zyrtarëve të tyre nga politikat “e larta”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...