Published On: 28 Mars, 2016

Busti i Nënës Terezë vendoset në Pallatin Presidencial të Maltës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Presidentja e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, inauguruan sot bustin e Nënës Terezë.

Busti i është dhuruar Maltës nga Presidentja Jahjaga në emër të qytetarëve të Kosovës.

Busti i Nenë Terezës u inaugurua në Pallatin Presidencial San Anton në Attard të Maltës, përcjell koha.net. Ky inaugurim u bë për të shënuar vitin e shenjtërimit të Nënës Terezë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...