Published On: 18 Janar, 2016
Bota |

Bush, me demokratët në pushtet po fiton Rusia

 

“Hillary Clinton më duket një nga kërcënimet më të mëdha për vendin,” tha kandidati presidencial Jeb Bush

Republikan Jeb Bush, i cili është një kandidat serioz për president në Shtetet e Bashkuara, beson se interesat e Rusisë janë të mbrojtura mirë dhe se sukseset e Rusisë janë nga dështimi i politikës ndërkombëtare të demokratëve në SHBA, ka thënë ai.

Në një nga paraqitjet e tij të fundit para votuesve në Karolinën e Jugut, ai tha: “Ne në veçanti jemi të kërcënuar për sigurinë kombëtare”. Sipas Bushit, Hillary Clinton është një nga kërcënimet më të mëdha për Shtetet e Bashkuara, transmeton Noch.

Ai akuzoi rivalët e tij dhe ish-sekretaren e përgjithshme të Shteteve të Bashkuara për sulmin terrorist ndaj konsullatës amerikane në Bengazi dhe dështimet me Rusinë.

“Rusia dhe Kina mbrojnë interesat e tyre me shumë sukses sot,” tha Bush.

Ai theksoi edhe një herë se ai mund ta drejtoj politikën amerikane me sukses dhe mund ta forcojë ushtrinë amerikane. M. B.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...