Published On: 15 Prill, 2016

Burri shqiptar me dy gra: Në Veri e kemi një javë me njërën, e një javë me tjetrën

Një histori nga ato të rrallat, jashtë normales por që ka ndodhur dhe zhvillohet dita-ditës.

Në fshatin Dobrun i Hasit, Dem Mula 63 vjeç mban dy gra.

Pas gruas së parë, Hatixhja, Dem Mula, vendos të marrë një grua të dytë, Nazmijen, pasi e para nuk bënte fëmijë.

Por as me atë nuk arriti.

Kështu që vendos t’i mbajë të dyja.

Nga përshkrimi i dy grave, ato nuk kanë xhelozi  me njëra-tjetrën, madje bashkëshortin e tyre e ndajnë në mënyrë të barabartë. Me dhoma të ndara sigurisht.

“Sa çifte ka kështu… ne s’jemi as të parët dhe as të fundit”, thotë Hatixhja.

“Siç e kemi ne në Veri, një javë njëra e një javë tjetra”, thotë 63 vjeçari me dy gra.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...