Published On: 29 Gusht, 2016

Burri Shkurtes: Pushteti me parulla jugosllave – “Janë lënduar disa protestues në mes veti”

Hajrush Behluli

A po ju duket sikur në vitin 1981 udhëheqësit komunal dhe krahinor (tani demek republikan) qëndrojnë zyrave apo në pushime duke ia ditur lezetin dinarit (tash eurove edhe ma mire) dhe dergojnë milicinë (tani policinë) e shkretë që ti rrahin vëllezërit e vet. Dhe shihe çka deklarojnë: Janë lënduar edhe disa protestues në mes veti (parullë jugosllave). Eh mjerë ky popull në duart e kujt ka mbetur.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Basri thotë:

    I nderuar z.Behluli, Kryeministri është i njejti njeri në nje pozitë të njejt. Referatet ky i ka shkruar me dorë të vet atëher dhe sot.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...