Published On: 25 Janar, 2016
Bota |

Burri me automatik terrorizon 1 orë Romën, por policia zbulon se…

Një orë terror te stacioni Termini në Romë.

Pasagjerët qëndruan të ngrirë nëpër vagonë, binarët u bllokuan dhe zona u evakua për shkak të një burri që ecte me një pushkë i cili u ndalua më pas në Anagni nga karabinierët.

Ai u pa të ecte pranë binarëve nga disa pasagjerë që lëshuan menjëherë alarmin: “Ka një njeri të armatosur”.

Nisi menjëherë kërkimi i tij.

Pas më pak se një ore burri u identifikua dhe u ndalua në Anagni, një zonë rreth 50 kilometra larg kryeqytetit.

Nuk kishte të bënte aspak me terrorizmin, ai është një italian 40 vjeçar, ndoshta me probleme psikiatrike shkruan La Repubblica.

Ai arriti gjithsesi të përhapte terror në stacion, duke bërë që të ndizej një alarm gjigand dhe të aktivizoheshin të gjitha masat e sigurisë.

Pushka e tij automatike tij ishte lodër.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...