Published On: 17 Maj, 2016

BURRI I MARTUAR DHE DASHNORJA

Dila Gecaj

BURRI I MARTUAR DHE DASHNORJA

Një burrë i martuar me katër fëmijë,
Njeri i shtyrë në moshë, dhe jo djalë i ri,
Deputet i Partisë Demokratike të Kosovës,
Burrë i njohur tani, si dashnor i Iva Alikos.

Për këtë rast, shkruan gazetat në t’katër anë,
Doli haptas kjo Iva dhe në TV në Tiranë,
E tha me krenari që, deputetin e ka në dorë,
Ka shumë muaj që ata janë dashnor!…

U rrëfye se si, i dashuri i saj, deputet, kosovar,
Si dhuratë, ia ka blerë banesën në Tiranë,
I ka vjedhur lekët nga populli i shkretë,
Për t’ia bërë qejfin Ives, dashnores së vet…

Kur takohen në atë banesë, për t’bërë shtazaraki…
Dije mirë o deputet i marrë, se kjo s’është dashuri,
Ajo banesë është veçse çerdhe, e asgjë tjetër,
Ku një lavire e ushtron, zanatin e vjetër!…

Iva Aliko, nuk ka asnjë edukatë, fare hiq,
Përveç kurvërisë dhe të zdeshet lakuriq…
Ajo bën lekë edhe duke u fotografuar,
Me trupin e saj të zbuluar, dhe t’abuzuar!…

Deputeti kosovar, i ka rreth pesëdhjetë vjet,
Prostituten e ka më të re, se sa fëmijet e vet….
Ajo biznis femër është shitsja, ky është blerësi…
Me lekët e nënës Kosovë, po lulzon biznesi!…

Çdo një e zezë, n’vendin tonë sot po lulëzon,
Nuk ka mundësi askush, që del dhe i ndalon,
Morali në xerro, traditat tona duke na vdekur,
Gjer sa t’na dalë, një burrë me duart hekur!…

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mali thotë:

  Edhe ne Gjermani , Politikanet i kan grate 20-30 vite me te reja se vet.
  Thot nje fjale popullore si kan vec per veti por edhe per nxheti.
  Edhe politikanet Kosovare sjan me burra se keta Gjermanet jo.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...