Published On: 22 Korrik, 2016

Burra leshi dhe ….lesh grash…

 

Meta kercenon se po nuk u votua Reforma ai do te jape doreheqjen….
Rama thote se Reforma o do votohet…o do votohet…
Basha thote se ne jemi gati ta votojme ate dhe jemi PRO nderkombetareve..
Berisha thote se edhe veshgjati ne Shengjergj e merr vesh se kush e pengon Reformen..
Blushi thote se me vjen turp qe jam pjese e ketij Parlamenti..
Majlinda Bregu thote se ky vend nuk ka me burra..
Mimi Kodheli citon Shekspirin tek thote se ,,,asgje nuk ka te pamundur por vetem se ka njerez te pa zot..
Ambasadori Lu u dergon SMS – kercenuese Deputeteve se nese nuk e votojne reformen te nesermen duhet te paraqiten ne dyert e Ambasades se SHBA per tu njohur me pasojat individuale..
Kokekuqja Vllahutin ra telef sa ne njeren zyre tek tjetra ”per te bindur”..palet ne konflikt …
Ca gazetare laraska me mikrofone TV ne duar ,,,fluturojne te lumtura ne tufe,,sapo shohin nje deputet a perfaqesues te larte Partie politike te dale nga ndonje dere ..

Ministri i Drejtesise, Manjani akuzon Kreun e komisionit te reformes se genjen dhe shpif..
Fatmir Xhafa ..akuzon gjithkend ,,,natyrisht pervec vetes dhe forces politike qe ai perfaqeson..
Zonja Nuland ,,per ta patur mire me te gjithe,,,vjen e i keput nje lloj propozimi e formule tip – hibrid….si dikur mbjellja e misrit me kubik sipas nje metode kineze….
Eurodeputeti Fleckenstain dhe Komisioneri Hahn,,,ngrene supet e te cuditur pyesin…Serisht probleme ne Shqiperi?…
…..

He pra a gjeni dot tani se kush e pengon Reformen?…….

A.R.D

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...