Published On: 7 Qershor, 2016

Burimet amerikane, Ilirët tre mijë vjet më parë banonin në Ballkan

 

Sipas burimeve amerikane, Ilirët janë më të vjetrit në Ballkan. Burimet e historianëve amerikan thonë se Ilirët të paktën ishin që prej tre mijë vjetësh banor të Ballkanit.

iliretiliretdy

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Hajri Muco thotë:

  Çfarë po bëjmë ne për të përligjur vjetërsinë tonë?.Me prapambetjen kulturore dhe zhvillimet e fundit politike në Shqipëri e Kosovë tregojmë që jemi akoma në mesjetë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(2)
 2. nik thotë:

  Me vjen keq qe njerzit ngatarrohen ose keqinformohen ne histori, PAGAN nuk eshte fis apo fshat ose popullsi por eshte besim d.m.th fe, Paganizmi ka egzistuar qe prej 10.000 vjetesh , sot ne Shqiperi festohen dite festash te besimit pagan sikur dita e veres ne Elbasam ose dita e lindjes se krishtit qe ne te vertete eshte festa e diellit e festuar nga besimi pagan.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(4)
 3. O Basri,me te vjeter se pellazget jane PAGANET. Ose POGANET,POGAJ,POGONATI,ose
  vallja qe kercehet akoma sot;POGONISHTJA.Kjo mase bruto eshte origjina direkte e shqiptarve te sotem.Kane qene dhe jane njerez qe jetojne per te sotmen.Nuk e çajne koken
  per te nesermen.Te hajme sonte po neser kismet.Prandaj popujt e tjere nuk i respektojne.
  Prandaj kane mbetur me te prapambetur se te gjithe popujt e evropes.E kujt i duhet vjetersia!
  Apo thjeshte per te ngushelluar vetveten,kur akoma sot ka vllavrasje,tradheti,shkaterrime,
  perdhunime e vjedhje masive e pasunise kombetare.Vetem paganet kane bere e bejne keshtu. Iliret e pellazget jane transformuar ne poupe te tjere.Ketu kan mete PAGAN.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(11)
 4. Basri thotë:

  Iliret,janë pasrdhësit e Pellazgëve . Pellazgët ishin populli më i vjetër në Botë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(31) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...