Published On: 7 Janar, 2016

“Burdushja” e Vetëvendosjes, rëndit arsyjet për të protestuar pasnesër

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Hxhiu, ka rënditur   disa asrye që sipas saj  do të duhej  të protesohej të shtunën e 9 janarit, ditë ku  opozita do të mbajë protest kundër marrëveshjes  për Asociacionin   e Komunave  me shumicë serbe dhe po ashtu kundër demarakcionit me Malin e  Zi.

“Pasnesër – sepse e dëshirojmë ecjen përpara.
Pasnesër – sepse nuk na duhet thellimi i moszhvillmit. Pasnesër – sepse pohimi kolektiv është kundër zemrës së problemit, “Zajednicës”.
Pasnesër bashkë sepse vetëm asisoj paraqesim problem për ketë qeveri problematike”, ka shkruar ajo në profiline saj në Facebook

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...