Published On: 19 Maj, 2017

Bundesliga për herë të parë me gjyqtare (Foto)

  • Bibiana Steinhous do të jetë gjyqtarja e parë që do të ndajë drejtësinë në Bundesliga.

Federata gjermane ka njoftuar se Steinhous ka drejtuar ndeshje në Bundesliga 2 që prej vitit 2007.

38-vjeçarja police me profesion, do të drejtojë finalen e Ligës së Kampionëve për femra që zhvillohet më 1 qershor mes Lyonit dhe PSG-së.

“Kur Lutz Michael Frokhlich (kreu i gjyqtarëve në Bundesligë) më informoi mua, isha mjaft e habitur”.

“Ndjeva mosbesim, gëzim, lumturi”, ka dekalraur Steinhaus, që është e dashura e Howard Webb, ish gjyqtarit të madh anglez. /Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...