Published On: 17 Qershor, 2016

Bulliqi, Qeveria duhet ta kthejë në fillim çështjen e demarkacionit me Malin e Zi

Deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, i ka dhënë një propozim konkret Qeverisë së Kosovës, se si të dilet nga ngërçi me përcaktimin e vijës kufitare mes Kosovës e Malit të Zi.

Bulliqi, që është gjeograf me profesion, i ka kërkuar Qeverisë që drejtohet nga partia në të cilën ai bën pjesë, që bashkë me Malin e Zi të kthejnë në fillim çështjen e demarkacionit.

“Qeveria e Kosovës dhe ajo e Malit të Zi duhet të ulen dhe të merren vesh që të kthejnë në pikën zero çështjen e demarkacionit. Të themelojnë Komisione prej fillimit, sepse janë bërë shumë gabime”, ka thënë për televizionin publik deputeti më i zëshëm i pozitës kundër demarkacionit.

Zëri i deputetëve të pozitës që po kundërshtojnë demarkacionin me Malin e Zi dhe që po kërkojnë rishikimin e tij është gjithnjë në rritje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...