Published On: 24 Tetor, 2016

Bulliqi: Kemi fakte të reja për Demarkacionin!

Kemi mbledh edhe fakte te reja po Isa Mustafa nuk ka shpreh interesim.

Shpejtim Bulliqi, deputet i LDK’s ka thane se per me mbrojt vendin duhet me shkue jo vetem njiher por shume here ne zgjedhje.

Bulliqi, keto komente i ka ba ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

Bulliqi, ka thane se nese shkohet ne zgjedhje, LDK nuk ka nevoje me u tute ngase problemet qe kane ndodhe si me Demarkacionin edhe me Asociacionin nuk i ka fajet LDK por ne ate kohe ka qene ne pushtet PDK.

Ai ka thane se Demarkacionin nuk po e lejon pozita e jo si po thuhet opozita me u miratue.

Derisa per deklaraten e perbashket per vizat, Bulliqi, ka thane se kjo mundet me ndodh, por kerkohet nji konsensus i perbashket per me arrite deri te nji pajtim definitiv dhe nese kjo merret parasysh kjo kishte me qene shume pozitive.

Derisa, simbas tij, nese shkohet ne zgjedhje, ai ka thane se nuk asht problem sakrifikimi i individeve dhe humbja e mandateve, vetem se duhet me u ruejt territori i vendit dhe integriteti i tij.

Kurse per Trepcen, Bulliqi, ka thane se me miratimin e Ligjit, ajo ka arrite me ba nji zgjidhje te perkoshme, tue shtue se nese kjo shkon ne Bruksel, ky kishte me qene gabimi ma i madh qe mundet me u ba ne kete kohe.

Derisa per Listen Serbe, ai ka thane se ata duhet me u pajtue dhe duhet me i besue Gjykates Kushtetuese per cdo vendim qe merr ajo.

Kurse per demarkacionin, ai ka thane se i kane ofrue fakte edhe kryeministrit edhe pse ata nuk kane shpreh interesim shume per to, tue shtue se ato u jane prezentue fakte edhe Qeverise por edhe institucioneve dhe qytetareve.

Ai ka thane se ka me ardh momenti se kemi me u ungje me palen malazeze me rinegociue dhe se ata kane shpreh gatishmeni dhe se kjo kishte me arrite shpejt te nji zgjidhje perfundimtare.

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. m.muharremi says:

    E vertet z.Bulliqi cfare thoni ju por ,nese vendi shkone ne zgjedhje dhe hipotetikisht theme ,partite qe i fitojne zgjedhjet dhe te drejten per formimin e qeverise se re dhe legjslatures se re ,theme hipotetikusht , a mund te ndodhe qe ne listat zgjedhore te jene ata kandidat te cilet paraprakishte do te nenshkruajne , se kure te zgjedhen deputet do ta votonin demarkacionin e kufirit me Malin e Zi , ne rastin me te keq te mundeshem
    Nese ndodhe kjo z.Bulliqi ateher cfare zgjedhje keni ju me ato fakte te reja qe i keni ne dore.?

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...