Published On: 5 Korrik, 2017

Bulliqi: Inatet personale i kushtuan LDK’së (Video)

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, ka hedhur kritika ndaj kryesisë së partisë.

Ai ka thënë në RTV Dukagjini se mosfutja në lista e njerëzve, për shkak të inateve personale, i ka kushtuar me humbje të madhe të votave LDK’së.

Sipas Bulliqit, për këtë humbje, barrën kryesore duhet ta mbajë kryesia e partisë.

Bulliqi, kundërshtar i zëshëm i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, u la jashtë listës së kandidatëve të LDK’së për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...