Published On: 30 Mars, 2016

Bulliqi i kundërpërgjigjet Gecajt, ti Bajram je matanë kufinit

Pas akuzës së Bajram Gecajt këshilltarit të kryeministrit Isa Mustafa se profesorët Florim Isufi e Shpejtim Bulliqi, po i besojnë më shumë institucioneve të Jugosllavisë komuniste se sa punës së Komisionit shtetëror për demarkacionin të udhëhequr nga Murat Meha, deputeti i LDK-së Bulliqi i është kundërpërgjigjur duke thënë se Bajrami është më shumë me Serbinë se me Kosovën.

“Po e shoh një postim të Bajram Gecaj në facebook i cili paska thënë se unë dhe profesori Florim Isufi më shumë po i besojmë hartave të ish-Jugosllavisë së komisionit të Kosovës për shënjim të kufirit. Por unë dua të thënë se Bajram Gecaj është një person, i cili rrinë më shumë matanë se sa këtë anë”, ka thënë Bulliqi.

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/zgjohet-ermira-mehemti-flet-per-seks-skandalin-ja-si-mbrohet-ajo/

http://www.shqiptari.eu/dokumenti-bullgar-njemijevjecar-shqiptaret-arberit-gjysme-besimtare-serbet-nuk-permenden-sepse-nuk-ekzistonin/

 

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Mustafe-Shabani thotë:

  Derisa Prof.Dr. Shpejtim Bulliqi eshte hero i votes dhe i beses me sovranin,kjo gje nuk vlen per te tjere e sidomos per ata te cilet perkunder nje perkrahje te pakursyer ne rrethe tjera si ne llapin tim dhe te Shpejtimit psh dhe perkrahja i erdhi Deqanasit per hire te ketije apo atije , mbeten pa voten e sovranit dhe e gjitha shkoj huq meqe te apsotrofuarit i mungoj ne rrethin e tyre,derisa Shpejtim profesorit sovrani nga rrethi tije i dha maksimumin e votave Prof.Dr. Shpejtim Bulliqi per ata te cilet perkunder nje perkrahje te pakursyer ne rrehte tjera si ne llapin tim psh per hire te ketije apo atije ,megjithate mbeten pa voten e sovranit meqe u mungoj ne rrethin e tyre,derisa Shpejtim profesorit sovrani nga rrethi tije i dha maksimumin e votave

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
 2. asllan thotë:

  Shetim Bulliqi e Florim Isufi kanë ofrue shum harte te koherave te ndyshme te ish Jugosllavis qe nga vitet 1945 ku e vendosin kufirin ne mes te Kosivës dhe Malit te Zi ne dëmë te Shqiptarve kryesusi ishte Millovan Gjillasi Tani Murat Meha po del qe është ma i domshem për Kosoven se sa Millovan Gjillasi qe 71 vite kaqen kufiri ne qafë te Kulles dh ne Qakorr edhe ni faktë tjeter qe krejt bita deri me sote kan punue me ketoharte dhe eshtë nfte nderkomtarisht sepse ishte Serbija ajo qe e mbronte kufit e jashtem dh vendoste per kugit ndmjet Repuplikave e Krahines autonome te Kosoves si është kaq i pa pergjëshëm komisioni qeveritar qe 8229 hektare ja fale Malit te Zi .kjo është e papranushmemendoj qe ekspertet tone Shpetim Bulliqi e Florim Isufi kan te drejtdh me fakte bindese tregojnë kufirin ne mes te Kosovës dhe Malit te Zi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 3. Avdia thotë:

  Po me besoni se Bajram Geci nuk ka njohuri per harta as gjeografike as topografike.Kosova kurr nuk ka përpiluar harta as që ka pasur mundësi Carte géométrique de la France, 1789.Nga tre data , më precizja është ajo nga Hermannskogel Serbia. Data Hermannskogel 1871 ne disa vende si data meritore merren data e hartave topografike te ish Jugosllavisë të punuar në të njëjten datë dhe mu për këtë është më së miri te shfrytezohen Hermannskogel Serbia. Data VGI është datë i cili është shfrytezuat nga IUGJ dhe kjo është datë gjysemzyrtare por llogaritetse është data më precize.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...