Published On: 10 Gusht, 2016

Bulliqi, demarkacioni është shtyrë për shkak të mungesës së votave

Deputeti i LDK-së, njëherësh eksperti më i zëshëm kundër versionit të demarkacionit sipas Qeverisë së Kosovës, Shpejtim Bulliqi, ka thënë në “Interaktiv” të KTV-së se pamundësia që të sigurohen votat për ratifikim ka bërë që të shtyhet kjo çështje për 1 shtator.

Sipas tij, që ka pasur kontakte me deputetë tjerë nga të gjitha partitë, shumë nga ta kanë dyshime për versionin e Qeverisë.

“Mund të predikojmë, ka telashe me mundësinë e sigurimit të votave nga të gjitha subjektet politike. Sa kemi pasur kontakt, ata kanë brengë dhe skepticizëm për këtë marrëveshje, pasi ka lëshime të ndryshme. Numër relativisht i madh i deputetëve kanë dilemat e tyre, pasi kanë pasur kohë mjaft për lexim dhe studim”, tha Bulliqi.

Konferenca për shtyp nga Kryeministri dhe kryetari i Komisionit Shtetëror për Demarkacion, që u mbajt dje, sipas Bulliqit ishte një konferencë ku Murat Meha u përpoq ta shfrytëzojë hapësirën mediale që të krijojë opinion për punë pozitive.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal uka thotë:

  Ty Bulliq plot tu rrite nera !
  Si shkencetar e si njeri
  Jau tregove tradhtarve vendin
  Argumentet tu bane deshmi !
  Gjyqi i popullit kur ngrite padi
  Ska lane mret as kral nliri
  Dikujt koken si Gadafit
  Ban vaki ia qet nskemli
  E din Isa Me Hashimin
  E Mehuci katastragji
  kur i theret gjykata popull
  Me la kusure per tradhti !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...