Published On: 4 Tetor, 2016

Bukuroshet e Miss Kosova 2016 fillojnë studimet në Kolegjin Universum

Në fazën finale të pergatitjeve për fillimin e vitit akademik 2016/2017, sot, në mjediset e Kolegjit Universum finalistet e Miss Kosova 2016 zyrtarisht I regjistruan studimet Bachelor dhe Master në Kolegjin Universum.

Kolegji Universum është zgjedhur në top 1000 shkollat më të mira të biznesit në botë, si i vetmi Institucion nga Kosova.

Miss Kosova është ngjarje e cila mbahet cdo vit, ku marrin pjesë shumë vajza nga Kosova dhe rajoni. Këtë vit, ndryshe nga herat e tjera ka pasur edhe garuese jashtë kontinentit Evropian, më saktësisht nga Argjentina, e cila edhe mori kurorën e më të bukurës të Kosovës.

miss-ne-universum

Vajzat finaliste të Miss Kosova 2016 do të perfaqesojn Kosovën në gara të bukurisë ndërkombëtare, ku përveq bukurisë, peshë shumë të madhë ka edhe formimi akademik dhe profesional.

Duke studiuar në Kolegjin Universum, vajzat e Miss Kosova do të kenë mundësi të bëhen pjesë edhe të programeve ndërkombëtare të studimit që Universum ofron, e cila do të hap rrugen edhe për projekte dhe punë profesionale jashtë Kosovës.

Koelgji Universum me kampuset në Prishtinë, Ferizaj dhe Gjakovë zyrtarisht fillon Javën Orientuese për të gjithë studentët e rinjë të regjistruar për vitin akademik 2016/2017. Gjatë kësaj jave, studentët do të kenë mundësi të marrin më shumë informata për jetën akadmeik dhe studentorë. Gjatë kësaj javë do të organizohen edhe trajniem për rrjete sociale dhe party dhe BBQ, ku të gjithë studentët do të kenë mundësi të njoftohen dhe socializohen në mes veti.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...