Published On: 20 Janar, 2016

Bujupi e përul Thaçin: Mund të zgjidhet president vetëm në fshatin e tij

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Donika Kadaj Bujupi ka shprehur bindjen se opozita nuk do lejojë zgjedhjen e Thaçit president.

Në emisionin ‘Republika’ me Dardan Gashin ajo ka deklaruar se Thaçi mund të zgjidhet president edhe në fshatin e tij, mirëpo që ai plotëson vetëm një kusht për këtë post dhe ai është kriteri i moshës.

Andaj edhe opozita do mobilizohet që të pamundësoj zgjedhjen e tij në këtë post.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...