Published On: 10 Nëntor, 2016

Bujar Kapexhiu thumbon Edi Ramën, “mbërrin” dhurata nga Amerika (Foto)

Deklaratat e kreut shqiptar të ekzekutivit Edi Rama kundër kandidatit republikan për president në SHBA, sot i zgjedhur, Donald Trump kanë bërë jehonë në media.

Ndërsa që prej ditës së djeshme Rama është vënë me shpatulla pas murit dhe po mundohet të justifikohet disi.

Karikaturisti Bujar Kapexhiu hedh në “treg” punën e radhës në lidhje me çështjen Rama – Trump.

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. M.muharremi says:

  Z.Bujar Kapexhiu nga Shqiperia e paska qendisur nji karikature shume thumbuese.Nuke e dijme pse NEKRA nga Kosova nuk po behet i gjalle por , e dijme se shkrimtari i madh shqiptar Dritero Agolli kohe me pare e kishte shkruar nji poezi te cilen nuke e kame te qarte pse z.Rama se paska lexuar sepse , shkrimtari pikrisht Atij ia kishte kushtuar
  ” ..kujdes me FJALEN ti zonje me cante , kujdes me fjalen edhe ti zotri.
  Pushteti eshte shume i vecante ,
  prodhon male dhe. kakerdhi ”

  Dritero Agolli

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...