Published On: 15 Tetor, 2016

Bujar Bukoshi emërohet këshilltar i Enver Hoxhajt!

Ish- Zëvendëskryeministri i Kosovës Bujar Bukoshi, është emëruar këshilltar politik i Ministrit të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj.

Kështu thonë burime të portalit “Gazeta Blic” brenda Partisë Demokratike të Kosovës.

“Bujar Bukoshi sot është emëruar këshilltar politik i Ministrit të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj”, thonë burimet brenda PDK-së, raporton gazetablic.com

Ndryshe, Bujar Bukoshi pos që ishte kryeministër në ekzil, ka qenë pjesë e qeverisë së Kosovës, gjatë kohës sa ajo udhëhiqej nga Hashim Thaçi, duke e ushtruar postin e ministrit të Shëndetësisë dhe atë të zëvendëskryeministrit. / Gazeta Blic/
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    ” katundi po digjet , plaka po krihet “

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...