Published On: 2 Korrik, 2016

Bujanoci kërkon ndërrimin e emrit të sheshit nga Petroviq në Skënderbeu

Këshilltarët shqiptarë të Kuvendit Komunal të Bujanocit, kanë votuar propozimin për ndryshimin e emrit të sheshit nga Karagjorgje Petroviq në Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

“Iniciativa e kuvendarëve shqiptare është kundërshtuar nga kuvendarët serbë, por është përkrahur nga qytetarët shqiptarë”, ka thënë për televizionin publik Jonuz Musliu, kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit.

Nëse do ta miratoj emërtimin e ri të sheshit në Bujanoc Ministria e Pushtetit Lokal, mbetet të shihet në ditët në vijim.

Ndërkohë shqiptarët mendojnë se Skënderbeu ka qenë hero i përmasave ballkanike dhe se rrugë e sheshe të shumta në botë bartin emrin e tij.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...