Published On: 2 Gusht, 2017

Buja heq dorë nga kandidimi për kryetar të Lipjanit, lëshon akuza të rënda ndaj partisë (Dokument)

  • Kryetari i Degës se Partisë Demokratike të Kosovës në Lipjan, Shukri Buja, ka dhënë dorëheqje nga ky pozicion.

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës poashtu është tërhequr edhe nga kandidatura për kryetar të Lipjanit.

Dega e PDK-së në Lipjan e kishte mbështetur në mënyre unanime kandidaturën e Bujës për kryetar të Lipjanit.

Buja në një letër dërguar kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli ka dhënë një serë arsyesh për vendimin e tij.

Me poshtë e gjeni letrën e plotë të Bujës dërguar Veselit dhe Kryesisë se PDK-së.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...