Published On: 2 Korrik, 2016

Buffon lavdëron Neuerin

  • Gianluigi Buffon, kapiteni i Italisë, ka treguar respekt të madh për portierin e Gjermanisë, Manuel Neuer.

Ndeshja çerekfinale e Euro 2016 mes Gjermanisë dhe Italisë do të vë përballë edhe dy portier të mëdhenj: Gianluigi Buffonin dhe Manuel Neuerin.

Para këtij takimi, Gianluigi Buffon, kapiteni i Italisë, ka treguar respekt të madh për portierin e ‘Pancerëve’, Manuel Neuer.

“Neuer është më mirë se unë, sepse në fund mund të jetë e vërtetë. Kjo nuk është diçka që më pengon mua apo më poshtëron mua se çfarë jam”, ka deklaruar portieri i Juventusit.

“ Unë jam i vetëdijshëm për atë që unë kam qenë, atë që unë jam tani, dhe ku unë do të jem pas dy viteve. Kjo më bën të ndihem shumë i qetë. Do të ishte fyese për të krahasuar Neuerin me një portier 38-vjeçar”, ka deklaruar Buffon.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...