Published On: 23 Shkurt, 2016

Buffon: Bayerni nuk ka dobësi

  • Gianluigi Buffon thotë se përballja ndërmjet Juventusit dhe Bayern Munichut është e nivelit gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve.

Bianconerët dhe bavarezët luajnë në 1/8 e finales të garës më të madhe evropiane, ndërsa duelin e parë e zhvillojnë të martën mbrëma në Torino.

“Pres një ndeshje shumë të komplikuar, sepse e respektojmë Bayernin, e konsiderojmë një skuadër të fortë që nuk ka dobësi”.

“Megjithatë, edhe ne po zhvillohemi dhe në këtë rrugëtim fitoresh gjatë katër apo pesë vitesh, kemi gjetur qëndrueshmëri edhe në Evropë”.
“Krahasuar me tre vite më parë, po i qasemi kësaj përballjeje më të vetëdijshëm për fuqitë tona dhe për cilësitë e Bayernit”.

“Ne do të jemi të kënaqur nëse do t’i zhvillojmë dy ndeshje të baraspeshuara, ky do të jetë konfirmim i punës së mirë që kemi bërë”, ka deklaruar kapiteni.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...