Published On: 16 Shtator, 2016

Brutaliteti policor në ngjarjet e Gostivarit, fotografi rrënqethëse (Foto/Video)

Këto pamje janë trishtuese në ngjarjet e Gostivarit, kur policia maqedonase në vitin 1997 ushtroi brutalitet të paparë ndaj protestuesve shqiptarë që mbronin flamurin kombëtar dhe që kërkonin lirimin e kryetarit të tyre të komunës, Rufi Osmani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...