Published On: 27 Shtator, 2016

Brovina interesohet për punën në repartin e Hematologjisë

Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi Pune dhe Mirëqenie Sociale, në Kuvendin e Kosovës, Flora Brovina, të martën vizitoi repartin e hematologjisë në QKUK, njofton Klan Kosova.

Këtu ajo pa së afërmi kushtet në të cilat trajtohen pacientët, të cilët kryesisht vuajnë nga sëmundjet e leukemisë.

Përveç kësaj Brovina nga drejtori i këtij reparti, Shemsedin Sadikun, mori të dhënat për mungesat në këtë repart dhe intervenimet që do duhej të bëhen këtu.

Për situatën e vështirë në këtë repart, u pajtua dhe drejtori i QKUK-së, Curr Gjocaj, i cili kërkoi nga organet qeveritare që të bëjnë më tepër ndaj sektorit të shëndetësisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...