Published On: 26 Tetor, 2016
Bota |

Britania e SHBA-ja dërgojnë trupa, tanke e aeroplanë në kufi me Rusinë

Britania ka thënë se do të dërgojë aeroplanë luftarakë në Rumani në vitin e ardhshëm, ndërsa SHBA ka premtuar se do të dërgojë trupa, tanke dhe artileri në Poloni, që bëhen forcat më të mëdha të NATO-s të dërguar në kufirin me Rusinë që nga Lufta e Ftoftë, transmeton koha.net.

Gjermania, Kanadaja dhe aleatët e tjerë të NATO-s janë zotuar që të mbrojnë ministrat në një mbledhje në Bruksel. Mbledhja kjo që do të mbahet në të njëjtën ditë kur luftanijet ruse do të hyjnë në detin Baltik, në mes të Suedisë dhe Danimarkës.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...