Published On: 8 Korrik, 2016

Britani, pas ‘Brexit’ rriten me 46 % krimet e urrejtjes, 3.076 incidente vetëm në qershor

Pas Brexit, zyrtarë të policisë kanë deklaruar në të gjithë vendin po përballen me një rritje të krimeve të urrejtjes

Krimet e urrejtjes janë rritur me 42% në Angli dhe Uells ndërkohë që ka pasur 289 incidente vetëm në 25 qershor, ditën pasi u njoftua rezultati.

Një total prej 3,076 incidente janë regjistruar në të gjithë vendin në mes të 16 dhe 30 qershor, një rritje dramatike me raportin prej 915 incidentesh të regjistruara për të njëjtën periudhë në vitin 2015.

Policia ka thënë se numri i krimeve të urrejtjes të regjistruara për dy javët e fundit në qershor është rritur me 42 për qind për të njëjtën kohë të vitit të kaluar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...