Published On: 14 Qershor, 2017

Breshëri i madh në Shkup, thyen xhamat e makinave në Haraçinë (FOTO)

Shkupi u pushtua nga reshje të furishme shiu e breshëri për rreth për rreth 15 minuta.

Reshjet dhe breshëri paralizuan të gjithë qytetin me rethinë, njofton TetovaSot. Rrugët të cilat kanë mungesë infrastrukture janë përmbytur nga uji. Ndërkohë reshjet e shiut po vazhdojnë megjithëse situata duket e qetë.

Madhësia e breshërit që goditi sot pasdite Shkpin ka shkaktuar edhe dëme materiale.

Siç shihet edhe në fotografinë që është shpërndarë në rrjetet sociale, vërehen edhe pasojat e breshërit që goditën edhe Haraçinën, me ç’rast ka thyer xhamat e një makine me targa të Shkupit./TetovaSot

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...