Published On: 30 Mars, 2016

Brenda “Shtëpisë së Bardhë” të miliarderit shqiptar Sal Rusi me Inva Mulën dhe Genc Tukiçin

Biznesmeni i suksesshem ne Amerike dhe nje nga mbeshtetesit kryesor te koncertit historik “Inva Mula ne New York”, z.Sal Rusi se bashku me bashkeshorten e tij fisnike priti ne shtepine e tij e njohur ndryshe si Shtepia e Bardhe, artisten shqiptare me fame boterore Inva Mula, pianistin virtuoz nga Parisi, Genc Tukici, sopranon e mirenjohur shqiptare dhe organizatoren kryesore te koncertit znj.Deshira Ahmeti Kerliu se bashku me bashkeshortin e saj, artistin po aq te mirenjohur shqiptar, Arian Kerliu.

Mbremja kaloi ne nje atmosfere festive me zerin e magjishem te Inves dhe artisteve nen shoqerimin e pianistit te shquar Genc Tukici, thote gazetarja Kozeta Zylo, e pranishme ne darke.

Ne kete shtepi kane qene personalitete te larta te politikes amerikane si Hillary Clinton, Gjenerali Klark dhe shume te tjere.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...