Published On: 17 Shtator, 2016

Bregu sulmon ashpër Bashën : Ishte gabim zgjedhja e Bashës kryetar të PD

Deputetja demokrate, Majlinda Bregu ka folur hapur lidhur me opinionin e saj për punën e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një intervistë për “Oktapod” në Vizion Plus, Bregu e ka konsideruar gabim zgjedhjen e Bashës në krye të PD-së.

Ajo është shprehur se në zgjedhjet partiake ka votuar për të ndjerin Sokol Olldashin dhe sipas saj, PD do të ishte më mirë sot nëse në krye do të vazhdonte të qëndronte Sali Berisha.

Ish-ministrja e Integrimit ka theksuar se nuk ndihet e frikësuar nëse deklaratat që ajo bën mund t’i rrezikojnë kandidimin për deputete në zgjedhjet e ardhshme.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Ne rast te perzgjedhjes se znj.Bregu ne krye te PD dhe fitores se PD ne zgjedhjet parlamentare te 2017,krimi i organizuar dhe korrupsioni e droga do te binin ne nivelet me te ulta te mundeshme ne Shqiperi.Znj.Bregu eshte aset i politikes shqiptare dhe faktor i pazevendesueshem ne procedin e integrimeve te Shqiperise ne BE

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...