Published On: 11 Nëntor, 2016

Brazili i Neymar shkatërron Argjentinën e Messi (Video)

Brazili ka shënuar fitore prej 3-0 kundër Argjentinës në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Rusia 2018

Brazili e ka shkatërruar dhe dominuar Argjentinën në kuadër të derbit të Amerikës Latinë për kualifikimet e Botërorit Rusia 2018.

Në këtë ndeshje Brazili ka dominuar në të gjitha repartet, kurse Argjentina dhe shumica e sulmuesve të tyre të rrëzikshëm si; Messi, Aguero, Di Maria dhe Higuain kanë qenë të mbuluar për mrekulli nga mbrojtësi brazilian.

Serinë e golave e filloi ylli i Liverpool, Philipe Countinho, i cili shënoi një super gol në minutën e 25 të ndeshjes.

Rezultati për 2-0 erdhi në minutat shtesë të fundit të pjesës së parë nga Neymar pas një asisti të Paulinho.

Ky i fundit u shtua në listën e golëshënuesve pasi që shënoi në minutën e 59 të pjesës së dytë.

Me këtë fitore, Brazili është në vendin e parë të grupit CONMEBOL të Amerikës Latine më 24 pikë, kurse Argjentina e Messi gjendet në vendin e 6, pra jashtë zonës edhe të playoffit të kualifikimeve të Botërorit Rusia 2018. /GazetaExpress/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...