Published On: 11 Gusht, 2016

Brazili deklason Danimarkën, kualifikohet në çerekfinale (Video)

Brazil ka mposhtur me rezultat të thellë 4:0 Danimarkën dhe është kualifikuar në çerekfinale të Lojërave Olimpike

Brazili është kualifikuar në çerekfinale të Lojërave Olimpike, pas një fitore të thellë prej 4:0 kundër Danimarkës në Grupin A.

Gabigol me dy gola dhe Gabriel Jesus e Luan me nga një gol ndihmuan skuadrën e tyre që të shënoi fitoren e parë në Lojërat Olimpike.

Pas kësaj fitoreje, Barzili kualifikohet në çerekfinale me 5 pikë dhe si liderë e grupit, ndërsa në vendin e dytë mbeti Danimarka me katër pikë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...