Uragani Maria lë të paktën 25 viktima në ishujt e Karaibeve

On 23 Shtator, 2017 With 0 Komente

Uragani “Maria” fshikulloi ishujt Turks dhe Caicos këtë të premte, pasi shkatërroi shtëpi, shkaktoi përmbytje masive, rrënoi ekonomitë dhe vrau të paktën 25 persona në […]

Alarmi për bombë, evakuohet stacioni i trenit në Paris

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Një stacion treni afër Kullës Eifel në Paris është evakuuar si pasojë e një alarmi për bombë. Policia në metron Cambronne po heton rastin pas […]

Frika e komandantëve të NATO-s, pasi Rusia testoi raketën ndërkontinentale

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rusia tha se ka mbajtur me sukses testin e një rakete për herë të dytë në 10 ditë. Ministria e Mbrojtjes në Rusi të mërkurën […]

Rrëzohet një avion në aeroportin Ataturk të Stambollit (VIDEO)

On 22 Shtator, 2017 With 0 Komente

Aeroporti kryesor i Stambollit, Ataturk, është mbyllur përkohësisht pasi që nja aeroplan privat është rrëzuar derisa po tentonte të aterronte. Aeroplani u përplas derisa po […]

Rruga “merr frymë” në Meksikë, pas tërmetit që vrau 248 njerëz

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Një rrugë në Meksikë është incizuar duke lëvizur sikur të ishte duke “marrë frymë”, pasi tërmeti 7.1 shkallë goditi vendin të martën. Rruga e çarë […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rrëfimi rrëqethës i gruas së arratisur nga Kim Jong-Un: Ju tregoj sekretet e tij

Një koreano-veriore që ka dalë kundër regjimit, i ati i secilës ishte një oficer i lartë i diktatorit Kim Jong-Un, ka zbuluar gjëra të tmerrshme […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Erdogan: Na kanë gënjyer. Tash e 54 vjet jemi para dyerve të BE-së

Kryetari i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, duke folur në Forumin Global Afarist Bloomberg ka përkujtuar se vendi i tij tash e 54 vjet po pret […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Donald Trump flet për “tema të nxehta”, njëri nga presidentët “bën një sy gjumë”! (Video)

Derisa presidenti amerikan, Donald Trump bëri adresimin e tij të parë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, duke trajtuar “tema të nxehta” njëri […]

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rajoy kërkon të anulohet referendumi për pavarësi i Katalonjës

Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, u shfaq në televizionin kombëtar për t’iu bërë thirrje separatistëve të Katalonjës të braktisin planet për referendumin për pavarësi më […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Spanja si Serbia, konfiskon 10 milionë fletvotime të referendumit për pavarësinë e Katalonisë

Policia spanjolle sekuestroi sot në Kataloni rreth 10 milionë fletë votimi që do të përdoreshin për referendumin për vetëvendosjen që indipendentistët do të organizojnë më […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Momenti kur raketa ruse bie mbi spektatorët (Video)

Në perëndim të Rusisë është zhvilluar një stërvitje ushtarake, por nuk ka shkuar ashtu siç duhet. Ngjarja thuhet se ka ndodhur të dielën ose të […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Më 1960 ka ndodhur “dridhja” më e fuqishme ndonjëherë – tërmetet që kanë tronditur botën këto 100 vitet e fundit

Ditën e martë (19 shtator), Meksika u trondit nga një tërmet, i cili deri tani ka marrë jetën e mbi 200 personave, por historia na […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Trump – Kim Jong Un-it: Do të të shkatërroj

Presidenti amerikan, Donald Trump, është shprehur me paralajmërime të hapura për një shkatërrim të plotë të Koresë së Veriut nëse regjimi komunist i Kim Jong […]

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

E frikshme: Shikoni si lëkundën objektet nga tërmeti në Meksikë (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 ka goditur Meksikën. Epiqendra e tërmetit ishte 8 kilometra në juglindje të Atencingo në qytetin meksikan të Puebla. […]

On 19 Shtator, 2017 With 0 Komente

Përgatitjet për një luftë të madhe, Rusia urdhëron qytetarët të kthehen në atdhe

Rusia ka urdhëruar të gjithë zyrtarët që të kthejnë të gjithë të afërmit e tyre që gjenden jashtë vendit për shkak të rritjes së tensioneve […]

On 19 Shtator, 2017 With 0 Komente

Rusia e Putinit do të shembet sikurse Bashkimi Sovjetik me 1989

Nga gjermanishtja: Sherif Ramabaja Wolfgang Ischinger (Volfgang Ishinger) gati një decenie e drejton Konferencën me renome për Siguri  në München (Mynih) të Gjermanisë. Diplomati shumëvjeçar […]

On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Irani trondit botën: Kemi prodhuar “babanë e të gjitha bombave”

Disa muaj pasi Amerika hodhi “nënën e të gjitha bombave” mbi Afganistan, Irani ka tronditur opinion botëror duke thënë se ka prodhuar “babain e të […]

On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ish-marinsi gjen mënyrën e ‘dorëzimit’ të Kim Jong-unit. Ka të bëjë me iPhone

Në mesin e një debati dhe tensionesh të mëdha të Perëndimit me Korenë e Veriut dhe ku SHBA çdo ditë po përforcon qëndrimin se zgjidhja […]

On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Tronditet Rumania: Tajfuni i fuqishëm plagos 67 qytetarë dhe vret 8 të tjerë

Një stuhi e fuqishme ka tronditur Rumaninë perëndimore, duke vrarë tetë persona dhe plagosur të paktën 67 të tjerë. Shumica e viktimave ndodheshin brenda qytetit […]

On 17 Shtator, 2017 With 0 Komente

Masakroi dhe tmerroi Londrën, ‘zbulohet’ pas 100 vitesh kush ishte Xhek Kasapi

Misteri i Xhek Kasapit ka lënë gojë hapur njerëzit për më shumë se njëqind vjet. Vrasjet brutale, të cilat kanë robëruar dhe tmerruar Londrën, kanë […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...