Published On: 25 Shtator, 2016

Bota e shokuar: Në Argjentinë gjendet varri i Hitlerit, kishte vdekur në moshën 94 vjeçare (VIDEO)

Arkeolog argjentinas në thellësi të një mali në Argjentinë ka gjetur varrin e Adolf Hitlerit. Varri është gjetur në një terren malor me një sipërfaqe prej 60 km, ku rrallë ka shkelur këmba e njeriut. Në këtë mal mund të hyhet edhe me anije përmes një gryke, informon INA, duke cituar mediat e huaja.

Në varrin e gjetur 70 metra nga vilat e banimit shkruan “Këtu pushon Adolf Hitler – fyreri i Rajhut të tretë”. Arkeologët kanë kërkuar që të kryhet ekspertiza dhe ADN-ja e trupit të pajetë në këtë varr. Pasuria ku ai ishte strehuar ishte e drejtorit të kompanisë Mercedes në Argjentinë, i cili ka qenë një përkrahës i fuqishëm i nazizmit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...