Published On: 4 Shtator, 2016

Bosi shqiptar i drogës lirohet gabimisht nga burgu!

Një shqiptar i arrestuar pak ditë më parë me një sasi të madhe, prej 30 kilogramësh heroinë e më shumë se 130 mijë euro me vete është lënë i lirë, për një gabim të drejtësisë italiane.

Skandali është bërë i ditur nga mediat italiane të cilat bëjnë të ditur se, shqiptari identifikuar me emrin Dario Myftiu ose i njohur dhe me emrin Aurel Hoxha, 37 vjeç kishte lënë qelinë pak më shumë se 1 javë pas ndalimit.

Ai ishte vendosur në pranga në 26 gusht nga policia në Padova ku i ishte gjetur sasia e madhe e drogës dhe paratë, përcjellin mediat shqiptare.

 “Një boss i mafias shqiptare është lënë i lirë për shkak të një gabimi: Një çështje teknike burokratike”,- shkruan “Il Gazetino”.

Shqiptari 37-vjeçar në vitin 2008 ishte identifikuar si pronari i një laboratori droge në Bergamo.

Ai ishte kapur në vitin 2008, por më pas kishte marrë një dekret për përjashtimin e tij nga Italia deri në 2022, por sigurisht që ai nuk ishte larguar.

Në fund të gushtit policia e kishte gjetur sërish dhe e kishte vënë në pranga, pasi i ishte gjetur droga, paratë e sende të tjera.

 Ai ishte ndaluar nga policia ndërsa po udhëtonte me një makinë “Polo”.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...