Published On: 30 Prill, 2016

Boshnjakët dhe goranët kundërshtojnë shtatoren e Adem Jasharit në Dragash

Edhe pse komuniteti boshnjako-goran ishte kundër, Kuvendi i Dragashit mori vendim për vendosjen e shtatores së Adem Jasharit në qendër të qytezës.
Atje u propozua që edhe sheshi të marr emrin e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njofton Klan Kosova.

Me 18 vota për, e dy të padeklaruar, u mor vendimi për vendosjen e shtatores në qendër të qytezës së Dragashit dhe emërimin e sheshit me emrin e komandantit të UÇK-së.

Kryesuesi i kuvendit, Shaban Shabani, thotë se në asamblenë komunale marrëdhëniet ndëretnike janë të mira, dhe se ky ishte rast i rrallë kur pati këso ndarje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...