Published On: 29 Shtator, 2016

Borussia M’gladbach – Barcelona, në stadium shfaqet flamuri i Shqipërisë së madhe (Foto)

Në ndeshjen mes Borussia M’gladbachut dhe Barcelonës është shfaqur flamuri i Shqipërisë së madhe

Flamuri i Shqipërisë së madhe, me mbishkrimin “Autokton”, është shfaqur në sektorin e tifozëve të Barcelonës gjatë ndeshjes ndaj Borussia M’gladbachut, e cila u zhvillua në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ky flamur për herë të parë ishte shfaqur në stadiumin e Partizanit të Beogradit, në tetor të vitit 2014 nga Ballist Morina, në ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë.

Pikërisht ky flamur kishte bërë që takimi të ndërpritet, pasi i çmendi serbët, shkruan Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...