Published On: 2 Qershor, 2016

BORAÇKA

Si femije i kame degjuar pleqte ne mahalle tek flisnin per Boracken, do te thote librezen e luftetarit te LNÇ-se, permes se ciles kishin benifite te ndryshme. Po ashtu kam degjuar se disa e kishin marre BORAÇKEN, pa luftuar asnje dite, si partizane te rrejshem. I gjithe ky myhabet tani mu kujtua ne kete procesin e verifikimit te veteraneve te UÇK-se, plote 46000, nga te cilet hiq me pake se 30000 te rrejshem, qe Kosoves do ti kushtojne miliona euro ne vit. Ky eshte nje krim, qe PDK dhe komandiret ¨clirimtar¨ ia benen Kosoves, duke prodhuar ¨veterana¨ vetem per nevoja te tyre politike si trup votues. Pra kjo eshte PDK-ja, partia me e madhe se fundi ne Kosove.Si ndihen lidershipi i saje, apo cfare do te thote presidenti i kontrabanduar Hashim Thaci, po edhe nuk e kane shume dert per kete pune, keta kane pajtuar moti me marre, dhe objektivi i tyre eshte vazhdimi i sundimit dhe plackitjes se Republikes, me te gjitha format dhe mjetet , nga me kriminalet.Dhe tani eshte shume e rendesishme reagimi i qytetareve, qe do te ishte nje sinjal i mire per nje shoqeri te pjekure dhe demokratike, qofte edhe permes protestave per ta kundershtuar kete proces qe eshte i manipuluar tersisht dhe iu sherbejne vetem ish ¨komandireve¨ si Kadri veselit, Ramush Haradinajt, Ftamir Limaj, e te tjereve, si trupe votuese.Pse duhet te paguhen nga taksat tona keta manipulant, e ¨partizan¨ te rrejshem, pse keta miliona mos te shkojne ne investime ne shendetesi, arsim dhe sfera te tjera po ne xhepat e idioteve me BORAÇKEN e rrejshme. Pse po heshtin keta qe na ¨cliruan¨ Thaci,Veseli, Haradinaj; Limaj,Krasniqi, e te tjere. Krim. N. Haziri

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...